Az oldal jelenleg fejlesztés alatt!

Kis Herceg Szauna

A skandináv országokban már régen rájöttek, hogy a szauna tisztítja szervezetünket, segít megszabadulni a káros salakanyagoktól, jó immunerősítő és érregeneráló hatású. Az északi népek legendás teherbíró és nehézségtűrő képességében jelentős szerepet tulajdonítottak a szaunázásnak. A szaunázás egészen a mai napig az emberek kedvelt időtöltése, a fáradalmak kipihenésének egyik legjobb módja, az egészséges életmód és a kikapcsolódás egyik nélkülözhetetlen eszközévé vált.

A szauna regeneráló hatása vitathatatlan: aki egy átdolgozott éjszaka vagy akár egy fárasztó munkanap után kipróbálja, mondhatni egy csapásra megszabadul a kimerültség érzésétől. A testi és lelki megújulás, a felfrissülés természetes helye a szauna: segít az egészség megőrzésében, és kellemes közérzetet biztosít.

A szaunázás, mint az egészséges életmód része, ma már egyre inkább kezd hazánkban is meghonosodni.

 

 

 

 

 

 

 

 

A szaunák megfelelő és biztonságos használatához érdemes néhány egyszerű, de fontos szabályt betartanunk annak érdekében, hogy a szaunázás valóban felfrissülést nyújtó élmény legyen.

 

A legfontosabb, hogy szánjunk megfelelő időt a szaunázásra; arra hogy a testünk és lelkünk is megnyugodhasson. A szaunába való belépés előtt vegyünk egy hűsítő zuhanyt, hogy a testünkön lévő szennyeződéseket eltávolítsuk valamint, hogy testünket előkészítsük a szaunázáshoz. Ezt kövesse egy alapos törölközés, töröljük magunkat teljesen szárazra. Ezután már bátran beléphetünk a szaunába.

Csak addig tartózkodjunk a szaunában, míg jólesik a meleg. Fontos a fokozatosság elvének betartása – különösen a kezdő szaunázók esetében. Akik először próbálják ki a szaunát, legyenek óvatosabbak. Kezdetben csak kevesebbet tartózkodjanak bent, ne vigyék túlzásba a szaunázást. Több szintes szaunák esetében a szauna alsó részében van a leghűvösebb, így aki nem annyira bírja a meleget vagy kevésbé gyakorlott szaunázó, annak itt érdemes helyet foglalnia.

 

Akik már tapasztaltabbak és jobban bírják, azok használhatják a szaunába épített padok felső sorait is. A kezdők 5-8 percig, a haladó szaunázók 8-12 percig is bent tartózkodhatnak, míg infraszauna esetén a bent tölthető idő 30-45 perc.

 

A szaunázás általában két periódusból áll: az első szakasz a szaunázás közbeni felhevülés szakasza, míg a második a lehűlésé és a pihenésé. A rendszeresen szaunázók többször (általában háromszor) egymás után visszamehetnek a helyiségbe. A lényeg, hogy mindig akkor térjünk vissza a szaunába, ha a testünk visszanyerte az eredeti testhőmérsékletét. A lehűlés elősegítésére, miután elhagytuk a szaunát, alkalmazhatunk hideg vagy langyos vizű zuhanyt, vagy merüljünk el egy hideg vízzel teli medencébe. Majd törölközzünk meg alaposan, és feküdjünk le néhány lazító percre.

 

Ne felejtsük el, hogy a szaunázás befejezésénél, szintén szánjunk elegendő időt a lehűlésre és pihenésre.

 

Fontos: a szaunázás alkalmával sok folyadékot izzadunk ki, amit utána pótolni kell, melyre legjobb a szénsavmentes ásványvíz. Szaunázás közben és utána nem ajánlott a nehéz ételek valamint az alkohol fogyasztása.

SZAUNA ÉS EGÉSZSÉG

GYAKORLATI TANÁCSOK SZAUNÁZÁSHOZ

A SZAUNÁZÁS JÓTÉKONY HATÁSAI

KIS HERCEG SZAUNA KFT.

        1191 Budapest, Hunyadi u. 10-14.

                            Tel.: +36-1-280-9154

                  +36-30-992-9620

                                  +36-20-946-9228